Gurabija

11 March 2010 , Posted by artparadox at 11:53 AM

artikuj


  Gurabija

Shije e paharueshme e gurabijave shtëpiake.

Receta e gurabijeve turke
Përbërësit :
• 1 margarin250gr
• 1 filxhan sheqer pluhur
• 1 filxhan niseshte
• 1 çokollatë për gatim
• 1 portokall
• 1 pluhur për fryrje
• 1 vanilin sheqer
• miell

Udhëzime për përgatitje
Margarinën e zbutur në temperaturë të dhomës e qesim ne një enë të thellë dhe ia shtojmë sasinë e sheqerit. Pastaj e rrahim me mixer dhe ia shtojmë niseshten, pak miell, pluhurin vanilin dhe çokollatën e gërryer në rende. Këtij brumi po ashtu ia shtojmë edhe lëvoren e portokallit të cilën e ngjeshim me dorë dhe ia shtojmë miell sipas nevojës. Brumin e fituar e lëmë të qëndroj gjysmë ore dhe më pas i ndajmë në toptha dhe vendosim në letër për pjekje. Brumi i gatshëm duhet të piqet në temperatura jo shumë të larta.
Pas pjekjes, gurabijet i spërkatim me lëngun e portokallit. Ju bëftë mirë ...

Latest News